Ook binnen de woon- en interieurbranche zijn, zonder dat er actuele cijfers over bekend zijn, verschillende mensen getroffen door het coronavirus. Tot heden waren nog geen overleden personen bekend. Helaas gaat dat niet meer op, zo is bekend geworden.
In Noord-Italië zijn op dit moment 27.980 mensen besmet met het virus dat zich razendsnel over de hele wereld verspreid. Ook zijn daar al 2158 mensen overleden. Hieronder valt ook de Italiaanse architect Vittorio Gregotti, die eind jaren zeventig bekend werd doordat hij hielp bij het initiëren van de inaugurele architectuurafdeling van de Biënnale van Venetië. Hij is overleden als gevolg van complicaties als gevolg van COVID-19, meldt The Guardian.
Gregotti werd geboren in 1927 en volgde begin jaren vijftig een opleiding aan de Politecnico di Milano. Als een politieke en bezorgde ontwerper werkte Gregotti in verschillende genres, waaronder als architect, schrijver, redacteur en curator en was hij een opmerkelijk lid van de Italiaanse Communistische Partij.
In 1976 werd Gregotti directeur van de afdeling Beeldende Kunst van de Biënnale, een rol die hij gebruikte om een belangrijkere architectonische focus voor de tentoonstelling in te stellen. Hij was de directeur van de Biënnale van 1978 en creëerde een tentoonstelling rond het thema Utopia and the Crisis of Anti-Nature: Architectural Intentions in Italy.
Bron: Archiecho